Карбокси метил целулоза (CMC)

Краток опис:

CAS: 9004-32-4

Карбокси метил целулоза (CMC) е исто така именуван како натриум карбокси метил целулоза, целулозна гума, CMC е лесно растворлив и во ладна и во топла вода.Обезбедува добри својства на згуснување, задржување на водата, формирање филм, реологија и подмачкување, што овозможува CMC да покрие опсег на ветерни примени како храна, производи за лична нега, индустриски бои, керамика, дупчење масло, градежни материјали итн.


 • Мин. Количина на нарачка:1000 кг
 • Пристаниште:Кингдао, Кина
 • Услови на плаќање:T/T;L/C
 • Услови за достава:FOB,CFR,CIF,FCA, CPT,CIP,EXW
 • Детали за производот

  Ознаки на производи

  CAS: 9004-32-4

  Карбокси метил целулоза (CMC) е исто така именуван какоНатриум карбокси метил целулозаЛесно се раствора и во ладна и во топла вода.Обезбедува добри својства на згуснување, задржување на водата, формирање филм, реологија и подмачкување, што овозможува CMC да покрие опсег на ветерни примени како храна, производи за лична нега, индустриски бои, керамика, дупчење масло, градежни материјали итн.

  Типични својства

  Изглед Бел до бел прав
  Големина на честичка 95% поминуваат 80 mesh
  Степен на замена 0,7-1,5
  PH вредност 6,0~8,5
  Чистота (%) 92 мин, 97 мин, 99,5 мин

  Популарни оценки

  Апликација Типична оценка Вискозитет (Брукфилд, LV, 2% Солу) Вискозитет (Brookfield LV, mPa.s, 1% Solu) Степен на замена Чистота
  За боја CMC FP5000 5000-6000 0,75-0,90 97% мин
  CMC FP6000 6000-7000 0,75-0,90 97% мин
  CMC FP7000 7000-7500 0,75-0,90 97% мин
  За фарма и храна CMC FM1000 500-1500 0,75-0,90 99,5% мин
  CMC FM2000 1500-2500 0,75-0,90 99,5% мин
  CMC FG3000 2500-5000 0,75-0,90 99,5% мин
  CMC FG5000 5000-6000 0,75-0,90 99,5% мин
  CMC FG6000 6000-7000 0,75-0,90 99,5% мин
  CMC FG7000 7000-7500 0,75-0,90 99,5% мин
  За детергент CMC FD7 6-50 0,45-0,55 55% мин
  За паста за заби CMC TP1000 1000-2000 0,95 мин 99,5% мин
  За керамика CMC FC1200 1200-1300 г 0,8-1,0 92% мин
  За нафтено поле CMC LV 70 макс 0,9 мин
  CMC HV 2000 макс 0,9 мин

   Апликација

  Видови на употреба Специфични апликации Искористени својства
  Боја латекс боја Задебелување и врзување за вода
  Храна Сладолед
  Пекарски производи
  Задебелување и стабилизирање
  стабилизирање
  Дупчење нафта Течности за дупчење
  Течности за завршување
  Задебелување, задржување на водата
  Задебелување, задржување на водата

   

  Пакување:

  Производот CMC е спакуван во трислојна хартиена кеса со внатрешна полиетиленска кеса засилена, нето-тежината е 25 кг по кеса.

   

  Складирање:

  Чувајте го во ладно суво складиште, подалеку од влага, сонце, пожар, дожд.


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp онлајн разговор!