Focus on Cellulose ethers

Celuloza karboksi metil (CMC)

Përshkrim i shkurtër:

CAS: 9004-32-4

Celuloza karboksi metil (CMC) emërtohet gjithashtu si Natriumi karboksi metil celulozë, çamçakëz celulozë, CMC është lehtësisht e tretshme si në ujë të ftohtë ashtu edhe në të nxehtë.Ofron veti të mira të trashjes, mbajtjes së ujit, formimit të filmit, reologjisë dhe lubrifikimit, të cilat mundësojnë që CMC të mbulojë një sërë aplikimesh nga era si ushqime, produkte të kujdesit personal, bojëra industriale, qeramika, shpime vaji, materiale ndërtimi etj.


 • Min.Sasia e porosisë:1000 kg
 • Porti:Qingdao, Kinë
 • Kushtet e pagesës:T/T;L/C
 • Kushtet e dorëzimit:FOB,CFR,CIF,FCA, CPT,CIP,EXW
 • Detajet e produktit

  Etiketat e produktit

  CAS: 9004-32-4

  Celuloza karboksi metil (CMC) quhet gjithashtu siNatriumi karboksi metil celulozë, është lehtësisht i tretshëm si në ujë të ftohtë ashtu edhe në ujë të nxehtë.Ofron veti të mira të trashjes, mbajtjes së ujit, formimit të filmit, reologjisë dhe lubrifikimit, të cilat mundësojnë që CMC të mbulojë një sërë aplikimesh nga era si ushqime, produkte të kujdesit personal, bojëra industriale, qeramika, shpime vaji, materiale ndërtimi etj.

  Vetitë tipike

  Pamja e jashtme Pluhur i bardhë në të bardhë
  Madhësia e grimcave 95% kalojnë 80 rrjetë
  Shkalla e zëvendësimit 0,7-1,5
  vlera e PH 6.0~8.5
  Pastërtia (%) 92min, 97min, 99,5min

  Notat popullore

  Aplikacion Nota tipike Viskoziteti (Brookfield, LV, 2% Solu) Viskoziteti (Brookfield LV, mPa.s, 1% Solu) Shkalla e Zëvendësimit Pastërti
  Për Paint CMC FP5000 5000-6000 0,75-0,90 97% min
  CMC FP6000 6000-7000 0,75-0,90 97% min
  CMC FP7000 7000-7500 0,75-0,90 97% min
  Për Farma & Ushqimi CMC FM1000 500-1500 0,75-0,90 99,5% min
  CMC FM2000 1500-2500 0,75-0,90 99,5% min
  CMC FG3000 2500-5000 0,75-0,90 99,5% min
  CMC FG5000 5000-6000 0,75-0,90 99,5% min
  CMC FG6000 6000-7000 0,75-0,90 99,5% min
  CMC FG7000 7000-7500 0,75-0,90 99,5% min
  Për detergjent CMC FD7 6-50 0,45-0,55 55% min
  Për pastën e dhëmbëve CMC TP1000 1000-2000 0.95 min 99,5% min
  Për Qeramikë CMC FC1200 1200-1300 0,8-1,0 92% min
  Për fushën e naftës CMC LV 70 max 0.9 min
  CMC HV 2000 maksimum 0.9 min

   Aplikacion

  Llojet e Përdorimeve Aplikime Specifike Karakteristikat e përdorura
  Bojë bojë lateksi Trashje dhe lidhje me ujë
  Ushqimi Akullore
  Produktet e furrës
  Trashje dhe stabilizim
  stabilizuese
  Shpimi i naftës Lëngjet e shpimit
  Lëngjet e Plotësimit
  Trashje, mbajtje uji
  Trashje, mbajtje uji

   

  Paketimi:

  Produkti CMC është i paketuar në qese letre me tre shtresa me qese të brendshme polietileni të përforcuar, pesha neto është 25 kg për qese.

   

  Magazinimi:

  Mbajeni në një magazinë të ftohtë të thatë, larg lagështirës, ​​diellit, zjarrit, shiut.


 • E mëparshme:
 • Tjetër:

 • Produkte të ngjashme

  WhatsApp Online Chat!