Хидроксиетил метил целулоза (MHEC)

Краток опис:

CAS: 9032-42-2

Хидроксиетил метил целулоза (MHEC) е исто така именуван како метил хидроксиетил целулоза (HEMC), кој се користи како високо ефикасен агент за задржување на водата, стабилизатор, лепила и средство за формирање филм во видови градежни материјали. широко се користи во индустриски апликации, како што се градежништвото детергент, боја и облога, ние исто така можеме да обезбедиме HEMC според барањата на клиентите.По модифицирана и површинска обработка, можеме да ја добиеме стоката која брзо се распрснува во вода, го продолжува отвореното време, против опаѓање итн.


 • Мин. Количина на нарачка:1000 кг
 • Пристаниште:Кингдао, Кина
 • Услови на плаќање:T/T;L/C
 • Услови за достава:FOB,CFR,CIF,FCA, CPT,CIP,EXW
 • Детали за производот

  Ознаки на производи

  CAS: 9032-42-2

  Хидроксиетил метил целулоза(MHEC) е исто така именуван какоМетил хидроксиетил целулоза(HEMC), се користи како високо ефикасен агент за задржување на водата, стабилизатор, лепила и средство за формирање филм во видови градежни материјали. широко се користи во индустриски апликации, како што се градежништво, детергент, боја и облога, ние исто така можеме да обезбедиме HEMC според барањата на клиентите.По модифицирана и површинска обработка, можеме да ја добиеме стоката која брзо се распрснува во вода, го продолжува отвореното време, против опаѓање итн.

  Типични својства

  Изглед Бел до бел прав
  Големина на честичка 98% преку 100 mesh
  Влага (%) ≤5,0
  PH вредност 5,0-8,0

  Спецификација

  Типична оценка Вискозитет(NDJ, mPa.s, 2%) Вискозитет (Брукфилд, mPa.s, 2%)
  MHEC MH60M 48000-72000 24000-36000
  MHEC MH100M 80000-120000 4000-55000
  MHEC MH150M 120000-180000 55000-65000
  MHEC MH200M 160000-240000 Мин 70000
  MHEC MH60MS 48000-72000 24000-36000
  MHEC MH100MS 80000-120000 40000-55000
  MHEC MH150MS 120000-180000 55000-65000
  MHEC MH200MS 160000-240000 Мин 70000

  6666666-1

  Апликација

  Апликации Имотот Препорачај оценка
  Малтер за изолација на надворешни ѕидови
  Малтер од цементен малтер
  Самонивелирање
  Малтер за суво мешање
  Малтери
  Задебелување
  Формирање и лекување
  Врзување за вода, адхезија
  Одложете го отвореното време, добро тече
  Задебелување, врзување за вода
  MHEC MH200MMHEC MH150MMHEC MH100MMHEC MH60MMHEC MH40M
  Лепила за тапети
  латекс лепила
  Лепила за иверица
  Задебелување и подмачкување
  Задебелување и врзување за вода
  Задебелување и задржување на цврсти материи
  MHEC MH100MMHEC MH60M
  Детергент Задебелување MHEC MH150MS

  Пакување:

  Производот MHEC/HEMC е спакуван во трислојна хартиена кеса со внатрешна полиетиленска кеса засилена, нето-тежината е 25 кг по кеса.

  Складирање:

  Чувајте го во ладно суво складиште, подалеку од влага, сонце, пожар, дожд.


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp онлајн разговор!