Редисперзибилен полимер во прав (RDP)

Краток опис:

Редисперзибилен полимер во прав (RDP) е редисперзибилен полимер емулзиски латекс прав сушен со прскање, дизајниран за градежната индустрија за подобрување на својствата на мешавините на сув малтер, способен повторно да се дисперзира во вода и да реагира со хидратен производ од цемент / гипс и полнење, да формира композит. мембрана со добар механички интензитет.Ги подобрува важните својства на нанесување на сувите малтери, како што се подолго време на отворање, подобра адхезија со тешки подлоги, помала потрошувачка на вода, обложување…


 • Мин. Количина на нарачка:1000 кг
 • Пристаниште:Кингдао, Кина
 • Услови на плаќање:T/T;L/C
 • Услови за достава:FOB,CFR,CIF,FCA, CPT,CIP,EXW
 • Детали за производот

  Ознаки на производи

  CAS: 24937-78-8

  Редисперзибилен полимер во прав(RDP) е редисперзибилна емулзија латекс во прав сушен со прскање, дизајниран за градежната индустрија за подобрување на својствата на мешавините на сув малтер, способен повторно да се дисперзира во вода и да реагира со хидратен производ од цемент / гипс и полнење, да формира композитна мембрана со добар механички интензитет.

  Ги подобрува важните својства на нанесување на сувите малтери, како што се подолго време на отворање, подобра адхезија со тешки подлоги, помала потрошувачка на вода, подобра отпорност на триење и удар.

  По сушењето со прскање, VAE емулзијата се претвора во бел прав кој е кополимер на етил и винил ацетат.Слободно тече и лесно се емулгира.Кога се дисперзира во вода, формира стабилна емулзија.Поседувајќи ги типичните карактеристики на VAE емулзијата, овој прашок со слободен проток нуди поголема удобност при ракување и складирање.Може да се користи со мешање со други материјали слични на прав, како што се цемент, песок и друг лесен агрегат, а може да се користи и како врзивно средство во градежни материјали и лепила.
  Редисперзибилен полимер во прав(RDP) лесно се раствора во вода и брзо формира емулзија. Ги подобрува важните својства на примена на сувите малтери, подолго време на отворање, подобра адхезија со тешки подлоги, помала потрошувачка на вода, подобра отпорност на триење и удар.
  Заштитен колоид: поливинил алкохол
  Адитиви: Минерални антиблокирачки агенси

  Техничка спецификација

  RDP-212 RDP-213
  изглед Бел прашок што тече слободно Бел прашок што тече слободно
  Големина на честичка 80 μm 80-100μm
  Масовна густина 400-550 g/l 350-550 g/l
  Цврста содржина 98 мин 98 мин
  Содржина на пепел 8-12 12-14
  PH вредност 5,0-8,0 5,0-8,0
  МФФТ 0℃ 5℃

  КлучСвојства:

  Редисперзибилниот полимер во прав RDP може да ја подобри адхезијата, јакоста на свиткување при свиткување, отпорноста на триење, деформабилноста.Има добра реологија и задржување на водата, и може да ја зголеми отпорноста на попуштање на лепилата за плочки, може да направи до лепила за плочки со одлични својства што не паѓаат и кит со добри својства.

  Специјални карактеристики:

  Редисперзибилниот полимер во прав RDP нема ефект врз реолошките својства и е со ниски емисии,

  Прашок за општа намена во опсегот на среден Tg.Еминентно е погоден за

  формулирање соединенија со висока крајна јачина.

  5555
   

  Ставки/Видови RDP 212 RDP 213
  Лепило за плочки ●●● ●●
  Термална изолација ●●
  Самонивелирање ●●
  Флексибилен кит за надворешни ѕидови ●●●
  Поправен малтер ●●
  Полнила за гипс споеви и пукнатини ●●
  Инјекциска смеса за плочки ●●
  • апликација
   ●● препорачуваме
   ●●● Високо препорачливо

  Пакување:

  RDP Производот е спакуван во трислојна хартиена кеса со внатрешна полиетиленска кеса засилена, нето-тежината е 25 кг по кеса.

  Складирање:

  Чувајте го во ладно суво складиште, подалеку од влага, сонце, пожар, дожд.


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp онлајн разговор!