Focus on Cellulose ethers

Pluhur polimer i rishpërndarë (RDP)

Përshkrim i shkurtër:

Pluhuri polimer i rishpërndarë (RDP) është pluhur lateksi emulsioni polimer i ri-shpërndarë i tharë me spërkatje, i projektuar për industrinë e ndërtimit për të përmirësuar vetitë e përzierjeve të llaçit të thatë, në gjendje të rishpërndahet në ujë dhe të reagojë me produktin hidrat të çimentos / gipsit dhe mbushjes, duke formuar përbërje membranë me intensitet të mirë mekanike.Përmirëson vetitë e rëndësishme të aplikimit të llaçit të thatë, si koha më e gjatë e hapjes, ngjitja më e mirë me nënshtresat e vështira, konsumi më i ulët i ujit, bast…


 • Min.Sasia e porosisë:1000 kg
 • Porti:Qingdao, Kinë
 • Kushtet e pagesës:T/T;L/C
 • Kushtet e dorëzimit:FOB,CFR,CIF,FCA, CPT,CIP,EXW
 • Detajet e produktit

  Etiketat e produktit

  CAS: 24937-78-8

  Pluhur polimer i rishpërndarë(RDP) është pluhur lateksi emulsioni rishpërndarës i tharë me spërkatje, i projektuar për industrinë e ndërtimit për të përmirësuar vetitë e përzierjeve të llaçit të thatë, i aftë të rishpërndahet në ujë dhe të reagojë me produktin hidrat të çimentos / gipsit dhe mbushjes, të formojë membranë të përbërë me intensitet të mirë mekanik.

  Përmirëson vetitë e rëndësishme të aplikimit të llaçit të thatë, si koha më e gjatë e hapjes, ngjitja më e mirë me nënshtresat e vështira, konsumi më i ulët i ujit, rezistenca më e mirë ndaj gërryerjes dhe goditjes.

  Pas tharjes me spërkatje, emulsioni VAE kthehet në një pluhur të bardhë i cili është një kopolimer i etilit dhe vinil acetatit.Është me rrjedhje të lirë dhe është e lehtë për t'u emulsifikuar.Kur shpërndahet në ujë, formon një emulsion të qëndrueshëm.Duke zotëruar karakteristikat tipike të emulsionit VAE, ky pluhur me rrjedhje të lirë ofron komoditet më të madh në trajtimin dhe ruajtjen.Mund të përdoret duke u përzier me materiale të tjera të ngjashme me pluhurin, si çimento, rërë dhe agregat të tjerë të lehtë, dhe mund të përdoret gjithashtu si lidhës në materialet e ndërtimit dhe ngjitësit.
  Pluhur polimer i rishpërndarë(RDP) tretet në ujë lehtësisht dhe formon shpejt emulsionin. Përmirëson vetitë e rëndësishme të aplikimit të llaçit të thatë, kohën më të gjatë të hapjes, ngjitjen më të mirë me nënshtresat e vështira, konsumin më të ulët të ujit, gërryerjen dhe rezistencën më të mirë ndaj goditjes.
  Koloid mbrojtës: alkool polivinil
  Aditivë : Agjentë minerale kundër bllokimit

  Specifikime teknike

  RDP-212 RDP-213
  pamjen Pluhur i bardhë me rrjedhje të lirë Pluhur i bardhë me rrjedhje të lirë
  Madhësia e grimcave 80μm 80-100μm
  Dendësia e masës 400-550 g/l 350-550 g/l
  Përmbajtja e ngurtë 98 min 98 min
  Përmbajtja e hirit 8-12 12-14
  vlera e PH 5.0-8.0 5.0-8.0
  MFFT 0℃ 5 ℃

  CelësVetitë:

  Pluhuri polimer i rishpërndarë RDP mund të përmirësojë ngjitjen, forcën në përkulje në përkulje, rezistencën ndaj gërryerjes, deformueshmërinë.Ka reologji dhe mbajtje të mirë të ujit, dhe mund të rrisë rezistencën e varjes së ngjitësve të pllakave, mund të bëhet deri në ngjitës pllakash me veti të shkëlqyera jo-rrëshqitëse dhe stuko me veti të mira.

  Karakteristika të veçanta:

  Pluhuri polimer i rishpërndashëm RDP nuk ka efekt në vetitë reologjike dhe është me emetime të ulëta,

  Pluhur me përdorim të përgjithshëm në rangun e mesëm Tg.Është jashtëzakonisht i përshtatshëm për

  formulimi i komponimeve me forcë të lartë përfundimtare.

  5555
   

  Artikujt/Llojet RDP 212 RDP 213
  Ngjitës për pllaka ●●● ●●
  Termoizolimi ●●
  Vetë-nivelimi ●●
  Stuko fleksibël për muret e jashtme ●●●
  Llaç riparimi ●●
  Mbushësit e fugave dhe plasaritjeve të gipsit ●●
  Fino pllakash ●●
  • aplikacion
   ●● rekomandoj
   ●●● Rekomandim i lartë

  Paketimi:

  Produkti RDP është i paketuar në qese letre me tre shtresa me qese të brendshme polietileni të përforcuar, pesha neto është 25 kg për qese.

  Magazinimi:

  Mbajeni në magazinë të thatë të ftohtë, larg lagështirës, ​​diellit, zjarrit, shiut.


 • E mëparshme:
 • Tjetër:

 • Produkte të ngjashme

  WhatsApp Online Chat!