Focus on Cellulose ethers

Hidroksipropil metilcelulozë (HPMC)

Përshkrim i shkurtër:

CAS: 9004-65-3 Hidroksipropil Metilceluloza (HPMC) ose hipromeloza janë eter metil celulozë të tretshëm në ujë, të cilat përdoren gjerësisht në ndërtim, farmaceutikë, ushqim, kozmetikë, detergjent, bojëra, si trashës, emulsifikues, shpërbërës filmi, agjent, koloid mbrojtës. Ne mund të ofrojmë HPMC të klasës së rregullt, dhe gjithashtu mund të ofrojmë HPMC të modifikuar sipas kërkesave të klientit.Pas përpunimit të modifikuar dhe sipërfaqësor, mund të marrim materialin i cili shpërndahet shpejt në ujë, të zgjasë kohën e hapur, kundër varjes, etj.


 • Min.Sasia e porosisë:1000 kg
 • Porti:Qingdao, Kinë
 • Kushtet e pagesës:T/T;L/C
 • Kushtet e dorëzimit:FOB,CFR,CIF,FCA, CPT,CIP,EXW
 • Detajet e produktit

  Etiketat e produktit

  CAS: 9004-65-3

  Hidroksipropil metilcelulozë (HPMC) osehypromellose janë eter metil celulozë të tretshëm në ujë, të cilat përdoren gjerësisht në ndërtim, farmaceutik, ushqim, kozmetikë, detergjent, bojëra, si trashës, emulsifikues, filmformues, lidhës, agjent shpërndarës, koloidë mbrojtës. Ne mund të sigurojmë HPMC të klasës së rregullt, ne gjithashtu mund të ofrojmë HPMC të modifikuar sipas kërkesave të klientit.Pas përpunimit të modifikuar dhe sipërfaqësor, ne mund të marrim mallin i cili shpërndahet shpejt në ujë, zgjat kohën e hapur, kundër varjes etj.

  Pamja e jashtme Pluhur i bardhë ose i bardhë
  Metoksi ( % ) 19,0 ~ 24,0
  Hidroksipropoksi ( %) 4,0 ~ 12,0
  pH 5,0~ 7,5
  Lagështia (%) ≤ 5.0
  Mbetjet në ndezje (%) ≤ 5.0
  Temperatura e xhelit (℃) 70-90
  Madhësia e grimcave min.99% kalojnë nëpër 100 mesh
  Nota tipike Viskoziteti (NDJ, mPa.s, 2%) Viskoziteti (Brookfield, mPa.s, 2%)
  HPMC MP400 320-480 320-480
  HPMC MP60M 48000-72000 24000-36000
  HPMC MP100M 80000-120000 40000-55000
  HPMC MP150M 120000-180000 55000-65000
  HPMC MP200M 160000-240000 Min 70000
  HPMC MP60MS 48000-72000 24000-36000
  HPMC MP100MS 80000-120000 40000-55000
  HPMC MP150MS 120000-180000 55000-65000
  HPMC MP200MS 160000-240000 Min 70000

  Aplikimet tipike të HPMC:

  Ngjitës për pllaka

  ●Ruajtja e mirë e ujit: koha e zgjatur e hapjes do ta bëjë tjegulla më efikase.

  ●Përmirësimi i ngjitjes dhe rezistencës së rrëshqitjes: veçanërisht për pllakat e rënda.

  ●Punueshmëri më e mirë: garantohet lubriciteti dhe plasticiteti i suvasë, llaçi mund të aplikohet më lehtë dhe më shpejt.

  Suva çimentoje / Llaç i përzierjes së thatë

  ●Formula e lehtë e përzierjes së thatë për shkak të tretshmërisë në ujë të ftohtë: formimi i gungave mund të shmanget lehtësisht, ideale për pllaka të rënda.
  ●Mbajtja e mirë e ujit: parandalimi i humbjes së lëngjeve në nënshtresa, përmbajtja e duhur e ujit mbahet në përzierje e cila garanton kohë më të gjatë betonimi.
  ●Rritja e kërkesës për ujë: rritja e kohës së hapur, zona e zgjeruar e spërkatjes dhe formulimi më ekonomik.
  ●Përhapja më e lehtë dhe përmirësimi i rezistencës ndaj varjes për shkak të konsistencës së përmirësuar.

  222-1024x343

  Stuko muri

  ●Mbajtja e ujit: përmbajtja maksimale e ujit në llum.
  ●Kundër varrjes: kur shtrihet një shtresë më e trashë mund të shmanget rrudha.
  ●Rritja e rendimentit të llaçit: në varësi të peshës së përzierjes së thatë dhe formulimit të përshtatshëm, HPMC mund të rrisë vëllimin e llaçit.

  Sistemi i izolimit dhe përfundimit të jashtëm (EIFS)

  ●Ngjitje e përmirësuar.
  ●Aftësia e mirë laguese për tabelën dhe nënshtresën EPS.
  ●Reduktuar hyrjen e ajrit dhe marrjen e ujit.

  Vetë-nivelues

  ●Mbrojtje nga eksudimi i ujit dhe sedimentimi i materialit.

  ●Nuk ka efekt në rrjedhshmërinë e slurit me viskozitet të ulët

  HPMC, ndërsa karakteristikat e tij të mbajtjes së ujit përmirësojnë performancën e përfundimit në sipërfaqe.

  444

  Mbushës i çarjeve

  ●Punueshmëri më e mirë: trashësia dhe plasticiteti i duhur.
  ●Mbajtja e ujit siguron një kohë të gjatë pune.
  ●Rezistenca ndaj varjes: aftësia e përmirësuar e lidhjes së llaçit.

  11111-1024x301

  Eksipienti farmaceutik dhe aplikimi ushqimor:

  Përdorimi Klasa e produktit USP/EP/E464 Dozimi
  Laksativ me shumicë HPMC 75K4000,75K100000 3-30%
  Kremra, Xhel HPMC 60E4000,65F4000,75F4000 1-5%
  Përgatitje oftalmike HPMC 60E4000 01.-0.5%
  Preparate për pikat e syve HPMC 60E4000, 65F4000, 75K4000 0,1-0,5%
  Agjent pezullues 60E4000, 75K4000 1-2%
  Antacidet 60E4000, 75K4000 1-2%
  Lidhës për tableta HPMC E5, HPMC E15 0,5-5%
  Granulimi i lagësht i Konventës HPMC E5, HPMC E15 2-6%
  Veshje tabletash HPMC E5, HPMC E15 0,5-5%
  Matrica e lëshimit të kontrolluar 75K100000,75K15000 20-55%

  Paketimi:

  Produkti HPMC është i paketuar në qese letre me tre shtresa me qese të brendshme polietileni të përforcuar, pesha neto është 25 kg për qese.

  Magazinimi:

  Mbajeni në një magazinë të ftohtë të thatë, larg lagështirës, ​​diellit, zjarrit, shiut.


 • E mëparshme:
 • Tjetër:

 • Produkte të ngjashme

  WhatsApp Online Chat!